Hudba v čerešňovom raji

Po koncerte v prírode, ktorý sa začiatkom mája odohral v brdárskych čerešňových sadoch prinášame 2.7.2023 v miestnom evanjelickom kostole organový koncert.

Môžete sa tešiť na mimoriadny hudobný zážitok na barokovom organe z roku 1762 od organára Daniela Wallachyho zo Spišskej Soboty, ktorý je jediným dodnes kompletne zachovaným a pamiatkovo obnoveným organom majstra Wallachyho. Interpretom bude slovenský organový virtuóz a skladateľ - František Beer, M.M.

Milovníci histórie a hudby si vypočujú excelentný program, zostavený nielen z diel barokovej hudby. Program otvorí Prelúdium a fúga C dur velikána obdobia baroka Johanna Sebastiana Bacha. Nasledovať budú skladba diela súčasného autora Petra Planyavskeho, vypočujete si diela barokových autorov Jiřiho Ignáca Lineka, Josefa Segera, Bernarda Storace; ale i Huga Distlera ako i diela samotného interpreta Františka Beera.

Vstupné na koncert je dobrovoľné a poslúži na zabezpečenie koncertu a rozvoj aktivít občianskeho združenia Alter Nativa v Brdárke, ktoré sa prioritne venuje propagácii udržateľných spôsobov žitia a poriada permakultúrne a remeselné kurzy.

Symbolickou vstupenkou môžete už teraz podporiť aktivity združenia prostredníctvom portálu darujme.sk.

 

 

Projekt je spolufinancovaný Košickým samosprávnym krajom z programu Terra Incognita. Informáciu o projekte a výške podpory nájdete TU.