Okolie obce

Turistické možnosti

Prechádzka na miestny Vŕšok, ktorý sa nachádza povyše miestneho cintorína vás obdarí čarovnými pohľadmi. Pre zdatnejších prináša úžasné vyhliadky i turistika na vrchol Radzim a výhľad z neho na chýrne brdárske čerešňové sady. Z Radzima sa však môžete pokochať i pohľadmi na Kráľovú hoľu a Vysoké Tatry či južnú časť nášho regiónu a celý Gemer vám zrazu leží ako na dlani.


Turisti sa môžu napojiť na zelenú značku a dostať sa tak na Stolicu, či do Rožňavy, žltá značka vás z východzej stanice z Hnilca zavedie až na brdársku vyhliadku. Prudký chodník z dediny stúpa na skalnaté bralo - výhľad s menom Vdovčíkovo kreslo. Zbojník Mišo Vdovčík bol akýsi miestny Jánošík, ktorý po úteku z väzenia odvisol na križovatke ciest pri Nižnej Slanej. Šibenica vraj na tomto mieste stála až do roku 1918, dnes tam nájdete pamätník SNP.

Okrem brdárskeho Vdovčíkovho kresla ostal do dnešných dní po ňom aj jeho budzogáň z hruškového dreva – tento (tak ako i jeho lebka) je uložený v Kaštieli Betliar.

Svoje „kešky“ si v Brdárke a okolí nájdu i priaznivci Geocachingu.


Okolie obce

Tunajší kraj priam láka milovníkov pešej turistiky i cykloturistiky spoznať jeho krásy - Zádielskú tiesňavu s pozoruhodnými krasovými útvarmi a osobitou flórou, Silickú a Muránsku planinu. Navštíviť možno aj neďaleký Slovenský raj a okúpať sa v Dobšinskej Maši. Oblasť horného Gemera je typická zaujímavými jaskyňami - Domica, Dobšinská ľadová, Gombasecká, Ochtinská aragonitová.

Ich vzdialenosť z Brdárky je od 20 do 35 km.

Obdivovateľov kultúrnych pamiatok určite zaujmú cenné stredoveké fresky v gotických kostoloch v Koceľovciach (8 km), Ochtinej (13km), Štítniku (13km). Moc a slávu šľachticov nám pripomínajú hrady - Krásna Hôrka (31 km), vodný hrad v Štítniku a kaštieľ v Betliari (23 km).

Udržiavaním ľudových remesiel a tradícií, ľudovou architektúrou a folklórnymi slávnosťami je vychýrená obec Rejdová, vzdialená pešou trasou z Brdárky 5 km.

O možnostiach ubytovania v Brdárke a jej okolí sa môžete informovať na tel: 0910 694 348.